Comolokko nedir, comolokko ne demek ? Comolokko Şafak

meb ders oyun

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Comolokko nedir, comolokko ne demek ? Comolokko Şafak
Sosyal Medya kategorisinde bulunan bu haber 14 Kasım 2012 tarihinde güncellenmiş ve 1 views bu yazıyı okumuştur.

Comolokko nedir, comolokko ne demek ?

1.   Askerligin son ayina girmis kisilerce telaffuz edilen fantastik cumle. bunu soyleyen kiside bir rehavet bir vurdumduymazlik alir basini gider. Hatta sahsen mayin timinde gorevli bir onbasi tarafindan kendisine dedektor pillerini soran cavusuna cevap olarak verildigini duymuslugum dahi vardir. 

2.   Her ne kadar comolokko'nun ne demek olduğunu bilmesem de, kalan gün sayım "epey" fazlayken -yaklaşık 120 civarı (ki bu uzun dönemler için neredeyse askerliğin bitmesine denk- duyduğumda hafiften kıllandığım, şafak sayım iki elin parmak sayısına yaklaşıyorken de kullanmak için can attığım replik. 

3.   Aynı zamanda "safak olmus honki ponki", safak olmus yekeke" turevleri de vardır. 

4.   Fantastik askeri lügatın en nadide parçalarından biri bu cümle. kışladan kışlaya comolokko, conimoni, cart curt vs. gibi değişiklikler göstermekle beraber hepsinin meali aynıdır, günleri azalan üst devre askerin vurdumduymazlığını imgeler (sanatsal finiş). 

5.   papi chulo isimli güzel şarkının girişinde geçen bu anlamsız söz öbeğinin bu kadar yaygınlaşması ve türkiye sathında neredeyse bütün tsk birliklerinde kullanılması çok enteresan.. hayır ilk kim başlatmıştır.. bu laf nasıl yayılmıştır.. insanlar ne anlamıştırlardır da severek, beğenerek kullanıp bunu bir deyim haline getirmişlerdir biliinmez. 

6.   Birde bunun "şafak demiş angelina jolie" şekli vardır ki işte askerlikte insanın kullanmadığı beyninin iyice ufalarak kuş kadar kalabileceğini gözler önüne serer. 460 gün askerliğin bünyeye etkileri dışardan bu şekilde gözlemlenebilir, ve 155 gün askerlik yaptık diye şükredilir. 

Comolokko anlamı, comollokko nedir, comolokko şarkısı, comolokko ne demek inci, comolokko inci

Paylaş
Aşağıdaki haberlere de bakmanızı tavsiye ederiz.

Sende, Yorum Yaz & Yorum Oku

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir


× 9 = 72

miray - ebrugündeşhatıralarkalır
29 Kasım 2012 - 21:08

comolokko cok sevyom lan bu kelmei