ders notları ortalama hesaplama

meb ders oyun

Ana Sayfa » Eğitim Haberleri » ders notları ortalama hesaplama
Eğitim Haberleri, Takdir Teşekkür kategorisinde bulunan bu haber 17 Aralık 2012 tarihinde güncellenmiş ve 1 views bu yazıyı okumuştur.

ders notları ortalama hesaplama

Dönem sonu geliyor ve öğrencilerimiz e okul notlarına bakarak takdir nasıl alınacak, takdir almak için kaç puan ortalamam ya da kaç puanım olması gerekir diye soruyorlar. E okulda notlarına bakıp öğrenciler her sınıf düzeyinde takdir ve teşekkür hesaplama programımız lise, meslek lisesi, ilkokul, ilköğretim ve bütün seviye sınıflar düzeyine giden öğrenciler için genel bir hesaplama sistemidir çünkü bütün sınıfta olan bir öğrencinin not ortalaması 70 ile 84.99 arasında ise Teşekkür Belgesi almaktadır.

Okula giden talebenin bütün derslerinin puan-not ortalaması 85 ve daha üstü ise Takdir Belgesi alabilmektedir. Bütün derslerini tek tek yazıp ve bu derslerden aldığımız notları yazıp ders saati ile çarparak toplam derslerin ağırlıklı ortalamamızı bulup toplam krediye bölüp 6.sınıf e okul karne not ortalamamızı buluruz. Okuduğunuz sınıftaki ortalamamız 70-84.99 arası ise o Sınıfta teşekkür belgesi almaya hak kazanırsınız. Okuduğunuz yıl içerisinde okuyan talebelerimizin hesapladıkları ortalama 85.00 ve daha üstü ise Takdir almaya hak kazanmaktadırlar.

Okula giden öğrenciler nasıl onur belgesi alır peki bu konuya da açıklık getirelim. Onur belgesi almanın şartları; öğrencinin eokul bilgilerine göre herhangi bir devamsızlığının olmaması gerekmektedir, e okul not bilgileri ortalamasına göre 45 altı notlarının bulunmaması gerekmektedir. Onur Belgesi verilecek öğrencinin o eğitim öğretim yılı içerisinde herhangi bir disiplin cezası almamış olması gerekmektedir. Yani Onur Belgesi için öğrencinin kınama, okuldan uzaklaştırma vb. disiplin kurallarına aykırı davranışların bulunmaması gerekmektedir. Takdir teşekkür belgesi alan öğrenciye onur belgesi verilememektedir.

Birde okullarda Başarı Belgesi verilmektedir; bu belge ise en çok kitap okuyan, en tertipli düzenli olan öğrenci gibi özelliklere haiz olan davranışlara sahip kişilere verilebilir. Öğrencilerin güzel, doğru davranışlarını ödüllendirme mantığı vardır Başarı Belgesi’nde. Öğrenci davranışları böylelikle hem pekişecektir hem de arkadaşlarını motive edecektir.

karne not hesaplaması, 2012 2013 karne takdir teşekkür hesaplama online, takdir teşekkür hesaplama 6,7,8,9,10,11,12 sınıflar için, Lise, ilkokul sınıf öğrencileri için karne not ortalaması hesaplama motoru, öğrenciler için bütün sınıf takdir teşekkür hesaplama motoru, e okul takdir teşekkür belgesi notunu hesaplama formülü aşağıdaki sistemimizden olmaktadır.

Ortaokul, Lise ve Bütün seviye sınıfları için takdir teşekkür hesaplama, okula gidiyorum nasıl teşekkür belgesi alırım, takdir belgesi nasıl alınır gibi soruları soruyorsunuz doğru sayfadasınız. Muhasebe Sevgisi Ders Karne Not Ortalaması Hesaplama sistemimiz aşağıda yer almaktadır. Muhasebe Sevgisi Online Takdir Teşekkür Hesaplama Bütün sınıf düzeyi öğrencilerine ve e okula uygun olarak tasarlanmıştır.

UYARI: Ders isimlerini girmek zorunlu değildir ancak ders saati ve ders notlarınızı mutlaka girinizaksi takdirde hesaplama yanlış olur. Ders isimlerine mesela Türkçe dersini tr şeklinde kısaltarak doldurabilirsiniz.

Muhasebe Sevgisi

 

Sınıf Ders Ortalaması Takdir Teşekkür Hesaplaması

 

Yapmak İçin >>> TIKLAYINIZ

 

 

Paylaş
Aşağıdaki haberlere de bakmanızı tavsiye ederiz.

Sende, Yorum Yaz & Yorum Oku

Bu Yazıya Toplam 0 Yorum Yapılmış

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Şehir


× 1 = 5